Jak na aktive

otaznikCo je to vlastně aktive ?

Aktive je mod DC klienta, k aktive je potřeba veřejná IP adresa, nebo namapované (přesměrované) porty (jeden TCP a jeden UDP - nemusí být stejná čísla). Pokud nemáte ani veřejnou IP ani namapované porty, jste PASIV (nejhorší případ).

otaznikJaké jsou výhody aktive ?

Aktivní uživatel má mnohem více zdrojů pro své stahování, protože můze stahovat i od pasivních uživatelů (kterých je více) . Jeho stahování je tedy mnohem pohodlnější a rychlejší.

otaznikJak se stát aktive ?

Jak jsem již napsal, k aktive je potřeba veřejná IP a nebo namapované (přesměrované porty). Novější klienti využívají i automatické namapování pomocí UPnP a dalších nástrojů (ty ovšem nemusí být routery povoleny). Je spekulativní, nakolik funguje automatická detekce příchozích připojení u StrongDC++ 2.42, ale doporučuji nechat tuto funkci zapnutou a zkusit se připojit na hub a vyhledat jednoduchý výraz, např. setup.exe. Pokud pokus selže, zkuste následující prezentace.

Vaše IP adresa pro účely nastavení je 3.80.223.123

Pokud máte veřejnou IP, nastavení aktiv probíhá takto:
strong dc++Strong DC++ 2.01
strong dc++Strong DC++ 2.42
czdcCZDC++ 0.699[A]

Pokud máte namapované porty, aktiv se stanete takto:
strong dc++Strong DC++ 2.01
strong dc++Strong DC++ 2.42
czdcCZDC 0.699 [A]

Pro aktiv je také potřeba udělit vyjímku pro DC++ ve firewallu windows XP nebo rovnou deaktivovat (vypnout) firewall windows XP. Pokud používáte kerioKerio Personal Firewall , vypnete ho takto

otaznikJak si oveřím že jsem aktive ?

Myslíte-li si, že jste správně nastaveni na aktiv, zkuste něco vyhledat. Pokud Vám to něco vyhledá , jste 100% aktive. Nevyhledalo-li Vám to nic, zkuste překontrolovat nastavení, pokud ani po tom Vám to nic nevyhledalo, jste pasiv (o tom později).

otaznikJak mohu získat veřejnou IP nebo namapované porty ?

Velice jednoduše. Stačí napsat svému IPS (Internet Provider System neboli Individuum Poskytujicí Služby, prostě ta osoba či firma od které máte připojení k internetu) zda by Vám byl ochoten přidelit veřejnou IP (možná si řekne o nějaký poplatek) , nebo namapovat dva porty, jeden TCP a jeden UDP (stejná čísla). Pokud je ochoten, máte štěstí a můžete být aktiv, pokud Vás odmítne, nastavte se na pasiv.

Není-li Vám stále něco jasné, své dotazy smeřujte na forum


©Jech 2007 - 2011 ©MiMic 2011 - 2013
Všechna práva vyhrazena
Kopírování a šíření obsahu webu je bez souhlasu autora přísně zakázáno
P2P eXPerience ...Vše o Peer-2-Peer sítích Buchtič web