Přehrávače dctmp souborů


otaznikCo jsou to .dctmp soubory ? .dctmp - Direct Connect TeMPporary ( dočasné soubory programu dc ) případně DC incomplete files ( nedokončené soubory programu dc ). V praxi to znamená, že to jsou soubory, které právě stahujete, ale nejsou ještě dokončené. Tyto soubory lze najít ve složce s vašim DC klientem , přesněji složka TEMP. Pokud se jedná o video či MP3 je tento soubor možné přehrát v některých přehrávačích a zhodnotit například kvalitu stahovaného videa či "ochutnat" část mp3.

otaznikJaké přehrávače pro .dctmp soubory ? Zatím jsem se setkal pouze s 2 přehrávači, které toto dokáží. Jedná se o VLC Player a AVI Preview. Jejich srovnání naleznete níže.

AVI Preview

Jak již z názvu vyplývá, jedná se přehrávač přímo určený pro přehrávání nedokončených souborů ( Preview v překladu znamená náhled, předpremiéra a podobně ). Program neobsahuje prakticky žádné možnostni nastavení. Kromě nedokončených video souborů si poradí i s normálními dokončenými soubory. Neporadí si však se všemi formáty videa a občas se prostě stane, že některá nedokončená videa nelze přehrát a program spadne. Přehrávač má také dosti jednoduchý vzhled. Program bývá přibalen u některých DC klientů.

Download: Avi preview

Hodnocení : Přehrávač nedokončených souborů který ne vždy přehraje vše, jednoduché rozhraní, defakto se nedá použít k ničemu jinému.

vlc playerVLC Player

VLC Player je zcela otevřený projekt francouzských stdentů z francouzské technické školy École Centrale Paris v Chatenay Malabry u Paříže. Jedná se o univerzální přehrávač který je schopen přehrát téměř vše. Od videa typu MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 / DivX, WMV, ASF, AVI, VideoCD, DVD přes digitální satelitní kanály, digitální televizní kanály a živé video z internetu až po audio formáty - AAC, AC3 (A52), ADPCM, DTS, DV Audio, FLAC, MPEG Layer 1 / 2, Vorbis, WMA 1 / 2 a samozřejmě MP3. A hlavně také přehrává nedokončené soubory typu .dctmp . Program obsahuje širokou škálu nastavení, vzhled je jednoduchý ( lze upravit pluginy ) a sám program si v sobě nese nespočet kodeků pro přehrávaní. Není tedy potřeba instalovat žádné jiné kodeky pro přehrávání téměř jakéhokoli videa. Program se dá tedy nejen použít pro přehrávaní nedokončeného videa, ale i pro přehrávaní jakéhokoli jiného videa ( i s titulky ), DVD a hudby.

Oficiální web : videolan.org

Download: vlc player VLC media player

Hodnocení : Výborný přehrávač který nepotřebuje žádné kodeky ( vše si nese v sobě ) a krom nedokončeného videa .dctmp přehraje téměř vše. Vřele doporučuji !

©Jech 2007 - 2011 ©MiMic 2011 - 2013
Všechna práva vyhrazena
Kopírování a šíření obsahu webu je bez souhlasu autora přísně zakázáno
P2P eXPerience ...Vše o Peer-2-Peer sítích Buchtič web